• yazarların en sevdiği 1 kitap 1 film 1 şarkı

  417.
  Kitap (bkz: oliver twist)

  Film (bkz: splint)

  Şarkı (bkz: levent yüksel-medcezir)
  1 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • ansızın gelen boşa yaşıyorum hissi

  1.
  Akla geldikçe düşünceleri çıkmaza sokan, insana kendini; ortasından büzüştürülmek suretiyle çöpe atılmış kutu kola üzerindeki damla misali hissettiren duygular bütünüdür. Kişiye varlık nedenini sorgulatır. Din, devlet, toplum , siyaset, maddi durum gibi birçok kavram, ayaz gecenin sabahındaki sis gibi karartır... geleceğe dair ön görülerini.
  Kararlar aldırır sana; sigarayı bırakıp spora başlayacağım, boş harcamaları kesip hobi edineceğim, gereksiz arkadaşlıkları bitireceğim, namaza başlayacağım, yardımsever olacağım vs vs. Kendini değiştirmek zor gelecek, yaşadığın yeri değiştirmek kaçmak isteyeceksin.
  Yurtdışında yaşama hayallerin oluşacak zihninin bir köşesinde ,her olayda bu köşeden bir sinyal alıp öyle yorumlayacaksın zihninde, daha çok hayal kuracak daha çok üzüleceksin sonunda...
  hayata gelmeyi seçmesem de yaşadığım hayatı mahvetme hakkına sahibim ve bu hakkımı kullanıyorum.
  7 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • anın görüntüsü

  36277.
  anın görüntüsü
  Bu akşam gökyüzü muazzam.
  4 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • otomatik vites araba kullanan erkek

  264.
  Clio, egea, tofaş kullanıcıları tarafından eleştirilen erkektir. Vites geçişlerini manuel yapmak sürüş keyfini artırır ancak şehirlerarası uzun ve boş yolda. Şehir içinde ise mustang filan varsa, o muazzam motor sesini hissederek vites attırmak da keyifli olur ancak kiralık şirket araçları ile kuş türü araçlar , 1.4-1,6 motorlu araç kullanıp manueli öven net ağır işsizdir.
  ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • bir fotoğraf ile ne iş yaptığını anlat

  17.
  bir fotoğraf ile ne iş yaptığını anlat
  2 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • anın görüntüsü

  35783.
  anın görüntüsü
  7 -1 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • arda turan

  7271.
  arda turan
  2 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • sözlük yazarlarının itirafları

  170701.
  Kolay sinirlenen biri değilim ağzını şapırdatarak yemek yiyen insanların ,kafasını duvardan duvara vurup, beynini ezmek istiyorum. Tanımadığımı sert bir dille uyarıyorum (uyarırken inşallah tersler de birbirimize gireriz diyorum içimden.)ama iş aile bireylerine gelince tükeniyor insan. Tatlı dille de uyarsam biliyorum darılacaklar ama yoruldum. En azından şu salatalığı kahvaltıda yemeyin, sabah sabah kombo yapıyorsunuz.
  3 -3 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • türkiye de yaşanabilir en ideal şehir

  23.
  Tekirdağ’dır. Suriyelisi afganı yok denecek kadar az olup, haftasonu günübirlikçi çomar tayfayı saymazsak çomar nüfusu da en düşük illerimizden biridir. Bu başlı başına yeterli sebepken , buna deniz, temiz hava ve rakıyı da ekleyince başka alternatif düşünemiyor insan.
  3 -4 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • gecenin dördünde sözlüğe giren insan

  15.
  Mütemadiyen geceleri ansızın gelen diş ağrılarıma bir yenisi daha eklenmiş bulunmakta. iki tane apranax plus içtim bana mısın demiyor itoğlu. Çıktım semtte bir tane nöbetçi dişçi yok. Acili olan ağız ve diş sağlığı merkezi uyuşturmak yerine bir kutu daha apranax yazıp gönderdi. Ayrılık aşk acısı hikaye şu diş ağrısını çeken bilir.
  1 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • anın görüntüsü

  34468.
  anın görüntüsü
  5 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • mide bulandıran ünlüler

  12.
  Rüzgar nereye eserse oraya eğilen tüm ünlülerdir. isim yazmaya kalksam sabahlarım.
  6 -1 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • sözlükte herkesin hemfikir olacağı tek konu

  24.
  Barış manço’nun kötü şarkısının olmadığı gerçeğidir.
  2 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • ukrayna eskort sitesi

  18.
  Ukrayna’dan yeni gelmiş biri olarak diyorum ki yıkıksınız lan sizin profildekileri de gördüm orda kah kebapçı önünde kah ana caddede dörtlü gruplar halinde fal taşı gözlerle millete skcek gibi bakarken. Tip de para da önemli değil insan olabilseniz her yerde dostluklar kurup arkadaş edinirsiniz de siktir edin siz koyun cebinize 100 dolar o miktarda insan olun.
  2 -2 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • anın görüntüsü

  34232.
  anın görüntüsü
  9 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • anın görüntüsü

  34157.
  anın görüntüsü
  4 -4 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • ecevit e yazar kasa fırlatan orospu çocuğu

  56.
  Doğru yapmış diyen davarlara naçizane tavsiyem; bir de şimdi yazar kasa fırlatmayı dene , onu geçtim 500 metre yaklaşmayı dene.
  Rahmetli sizin gibi davarların gazını almak için meydanlarda bağırıp hönkürmüyor eyy eyy diye atar yapmıyor diye bu saygısızlığınız.
  6 -2 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • 13 ağustos 2018 dolar kuru

  63.
  Ucuz olsun diye 7-8 ay önceden yurtdışı uçak bileti aldım bayram tatili için , bir aptallık yapıp tatil parasını dövize çevirip ayırmadım kenara
  kur o zamanlar 3,65 filandı hatta vize krizi yeni bitmiş dolar da düşüşe geçmişti.
  Sanırım bu haftasonuna kadar böyle giderse ya bileti yırtıp atacağım ya da gittiğim yerde havalından çıkmayıp dönüş uçağımı bekleyip döneceğim.
  4 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • bir kahvaltıya 50 tl vermek

  12.
  En güzel kahvaltı yazın balkonda ailecek yapılan ev kahvaltısıdır. Dışarda sıkış tepiş mekanlarda kalitesini bilmediğimiz ürünleri fahiş fiyata yemek aşırı mantıksız hareket. Mecbursam sandviç yerim . Ama o mekana iki kişi minimum 70 tl verip bir de kahvaltı sonrası sıçanların mekana yaydığı kesif bok kokusunu çekemem.
  1 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • en yaygın milli eğlence

  21.
  Araçla yolda giderken tanıdık görünce, aracı üzerine sürmek.
  4 ... ofkeilekalkaninyerineoturan
 • yeni şeyler getiriyorum